Android TCKN Doğrulama Uygulamam artık açık kaynak :)

-->

Efendim bildiğiniz üzere (bilmiyor da olabilirsiniz :D ) çok çok önceleri ilk Android uygulamamı TC Kimlik Numarası doğrulama üzerine yapmış, markete eklemiştim.  (Bkz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nioya.tckn)

Tabii konu bir hayli nazik olunca kullanıcıların güvenlik endişeleri ortaya çıkmıştı ben de bunun üzerine şu yazıyı yayınlamıştım:

TCKN Doğrulama’da güvenlik endişesi hakkında

Ancak görüyorum ki halen bu endişeler sürmekte, ayrıca çok naif yorumlar da yapılmakta.Ben de kullanıcıları rahatlamak amacıyla kaynak kodları paylaşmaya karar verdim.

Lütfen kodları inceleyip, “yuh lan bu böyle mi yazılır” falan konulu naif mesajlar & yorumlar göndermeyiniz, ilk denemenin ayıbı olmaz demişler :D Tabi bir hayli çalakalem yazmış olabilir. Neyse önemli olan sonuç, umarım kullanıcılarımız artık gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Kaynak kodlara ve apk haline buradan erişebilirsiniz.

One response to “Android TCKN Doğrulama Uygulamam artık açık kaynak :)”

  1. Burak says:

    Kardeş eline sağlık. Geleceği yazanalrdaki örnekten yola çıkmıştım ama bir sürü kodda hata var ve linkler kırık anca anlatmış ama kod yok ortada. senin kodun süper çalışıyor. özellikle getproperty(0).tostring kısmın mantıklı olmuş.
    Eline sağlık