Avatar 2 geliyor – 1

-->

Duyduğuma göre bu süper hiper çağ kapatıp çağ açan filmin ikincisi çekiliyormuş. Ben de filmin muhtemel konusunu aktarayım istedim.

Efendim film Jake ve navili eşinin hayatından kesitlerle başlar. Jake ruhlar ağacını geçince sağda dönerci açmıştır. “Turik Macto’nun Yeri” adındaki mekana rağbet fazladır. Karısı ve en az üç çocuğuyla şatosunda yaşayan jake, aynı zamanda güneyde bir yazlikla çocukları için bir uzay gemicigi almış mutlu mesut takılmaktadir. Derken kabilenin reisi şüpheli bir şekilde ölür. Naviler genel seçime gitmeye karar verirler. Jake de Pandora Değişim Partisi (PaDeH)’yle seçimlere katılır. Sloganları “Meme yapmış Pandora, vermeye geldik zımpara”dır.

Bütün bunlar olurken pandora’dan defedilen insanlar, dünyaya ulaşmış, amerikan başkanının huzuruna varmışlardır.Amerikan başkanı “lan kulağına eşşek arısı soktuklarım, kılıç kalkan ekibi gibi takılan iki mavi yaratıktan mı korktunuz”, “naviler süpürgeyi götünüze bağladı hemi” serzenişlerinde bulunur. Jake’in milli damat olduğunu öğrenince de şen bir kahkaha atarak “oo akraba olduk hemi, gidelim gelelim, gelin gızımızı görelim” der. Akabinde de müptelası olduğu gelin – kaynana yarışmalarından semra kaynananın barış elçisi olarak gelinini görmeye göndermeyi emreder.

PaDeH geçerli sayılan oyların %37sini alarak tek başına iktidar olur. Gittikçe hırçınlaşan Jake, partisine PDH diyenleri edepsizlikle suçladığı gibi, ruhlar ağacını özelleştirir. Ev Ağacının yeniden inşası ihalesine fesat karıştırır. Ayrıca navilerden her connection başına (saçtan ata, eşşeğe, uçan kuşa esen yele yapılan) özel bağlantı vergisi (ÖBV), Kakma Beğen Vergisi (KBV) -sadece 1 yıl alınacak denilerek – almaya başlanır. “Gök insanları saldırısı sayemde hamdolsun teğet geçti” sloganı milli bilinç haline getirilir.

Semra kaynana beraberindeki arto, yıldo, erman toroğlu, armağan çağlayan, bülent ersoy’den oluşan barış heyetiyle gezegene varır.

Semra kaynananın gelinine yaptıkları dünya medyasınca yakında takip edilirken, bir yandan da jake’in gizliden gizliye memleketi sattığı dilden dile yayılmaktadır.

– Şimdi işin yoksa 10 dakika ara :) –

Comments are closed.