Ev filmi

Dikkat! Bolca "Spoiler" içerebilir!
-->

Hemen konuya dalmak gerekirse – ki dalıyorum :) – Biri Bizi Gözetliyor, Gelin – Kaynana yarışmaları, Master Cheif, Frame Turkiye gibi bilimum saçman suçman yarışmaları çok net bir şekilde eleştiren yerden yere vuran süper bir gerilim, iyi bir psikolojik gerilim. Yani insan “vay anası bizim türkler de on numara gerebiliyor” diyor :)

Film, bu BBG tarzı bir yarışmaya kafayı takan ve asabının bozulması üzerine mekanı basan bir pisikopatın yaptıklarını anlatıyor. Adam pisikopat ama bi o kadar da nazik bi o kadar da akıllı, en önemlisi çok başarılı bir yedekçi kişiliği var :)Polisi, basını ve tüm ülkeyi parmağında oynatıp on numara ders veren sevgili pisikopatımızın elini kolunu sallayarak çekip gitmesiyle son buluyor film.

Herşey on numara ancak sanırım biraz kopya çekilmiş. 2008 yapımı Untraceable -öldür.com- adlı filmdeki killwithme.com tarzı bir sitede oylama açılması ve bu oylama sonucunda filmin sonun belirlenmesi gibi ayrıntılar alıntı, ilham alınma, çalıntı, çırpıntı olarak niteleyebiliriz. Ancak herşeye rağmen izlenesi bir film, zira filmi izleyecem diye ertesi günü dükkana uykusuz gitmeyi göze almış biri olarak şiddetle tavsiye ederim.

One response to “Ev filmi”

  1. Gülce says:

    Bence mükemmel bir film.
    Hele de sonuuu… :oops: :grin: