Kategori: Bi reklam arası verelim

TEB’in Zaman Yolculuğu

Az önce Facebook’un marifetiyle TEB’in yeni sitesini öğrendim. Gerçekten çok başarılı. Facebook’la entegre çalışarak bazı bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı alıp Facebook Timeline’ın tam da mantığına cuk oturur şekilde güzel bir film çekiyor, hayatınızı 1-2 dakikada çok güzel ve duygulu bir biçimde özetliyor. Hatta 2046’daki (inşallah o yaşları görürüz :) ) halimizi bile bize gösteriyor. Film hazırlandıktan […]

Okumaya devam

Bimcell ve Mikro GSM operatörleri

Yıllar önce (kendimi yaşlı amcalar gibi hissettim ama hakkaten yıllar geçivermis) Hayatımın Fikri projesi kapsamında Avea’nin önceki CEO’su Cüneyt Türktan Bey bize yönderlik ediyordu. Yönderlik toplantılarının birinde bize mikro gsm operatörlerinden ve gsm sektörünün geleceğinden bahsetmişti. Sadece satışa ve müşteriye odaklı küçük onlarca gsm operatörleri ile onlara altyapı sağlayan ve tek odağı teknik olan büyük […]

Okumaya devam

RTÜK, Burger King reklamını yasaklasana!

Çok değerli okurlarım, reklamların rezilliğinden sizinle paylaşmamayı uygun görüyorum. Zira söz konusu reklamlar, beni markadan soğuttu. Dükkanın önünden bile geçince tiksinti geçirmeye başladım. Türkçe bu kadar mı rezil edilir, Türk milletiyle bu kadar mı dalga geçilir ulen! Tamam yabancı sermayesin, bizi düdüklemek hoşuna gidiyor ama bari bizi düdük yerine koyma be koçum.

Okumaya devam

Reklamlardaki Anadolu panaroması

Son zamanlarda bir akım oldu sanırım. Güzel ülkemizin her yöresinden insanlarla bir panoroma yaratma hadisesi. Bunların son günlerdeki temsilcileri ise Turkcell’in Turkcelllinin gücü ile Ufo’nun açık hava ufoları reklamları. Her ikisinde de tüm anadolu kucaklama teması var. Bi doğu, bir karadeniz bir trakya şivesi. Yanlız ben mi atladım bilmiyorum ama nedense ege şivesine pek rastlayamadım!

Okumaya devam

Yeni bankamız, Banka Matik

İş Bankası Reklamlarına her zaman bayılmışımdır, ancak bu son reklam çok bomba olmuş doğrusu. Memoli olarak tanıdığımızı Mehmet Ali Alabora bence en doğru seçim olmuş. Yanlız kârlı yerlere değil karlı yerlere de şube açan İş Bankası Reklamlarıyla da göz dolduruyor, yeni bankamız Banka Matik’e de başarılar diliyoruz :)

Okumaya devam