Sevgili gelecekteki ben…

Size bir siteden bahsetmek istiyorum, belki birçoğunuz duydu / kullanıyor ama yine tekrarlamak istiyorum: futureme.org
Ben bu siteyi askerdeyken keşfettim ve düzenli olarak yazmaya çalışıyorum geleceğe.
Sadece alıcının emailini, konuyu ve mesajınızı yazmanız yeterli. Tabii bir de teslim tarihi belirtmeniz gerekiyor.

Tabii illa kendinize yazmak zorunda değilsiniz. Eşinize, arkadaşınıza, ailenize, patronunuza belki doğmamış / doğacak çocuğunuza.

Ancak ben daha çok bir akıl/not defteri olarak kullanıyorum. Mevcut durumu özetlediğim ve olmasını beklediğim durumları liste halinde yazdığım sanırım ondan fazla mektup var.
Malum insanoğlunun en büyük kusurlarından biri unutmak, belki de Allah’ın bize en güzel hediyesi. Durum böyle olunca umut ettiğim, sıkıldığım ya da istediğim durumlarının farkına varabilmek, ne kadar zamandan beri beklediğimi anlamak hatta hayatımın dönüm noktalarını kayıt altına almak için yazıyorum bunları.
Mesela ilk mektubumu terhisime 20 günden az kala yazmış, iş bulma, ekonomik durumlar vs düşüncelerimi yazmıştım. Bir ay sonrasına gönderdiğim mektubu okuduğumda ise isteklerimin çoğunu gerçekleşmiş ve hatta aklıma hiç gelmeyen kapıların açılmıştı.
Mektuplarımı genellikle 3-6 ay sonrasına yazıyorum, çok nadir de olsa çok uzak zamanlara ya da 1 ay gibi yakın dönemlere gönderiyorum. Ayrıca mektup elime ulaştıktan siteye girerek mektupta yazanlara cevap yazarak kayıt altına alıyorum.
Açıkçası eskilerin yaptığı gibi bu da bilgi çağının kişisel zaman kapsülleri bence. Okuduğumda bazen sevindiğim, bazen de üzüldüğüm, hüzünlendiğim bu mektupları heyecanla bekliyorum. Sizlere de tavsiye ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.