Yeni telefon yeni tur yeni şans

-->

Lafa nasıl başlayacağımı bilmiyorum neyse bi yerden başlamak lazım. Uzun süredir android de android, htc de htc derken sonundan niyeti bozup Vodafonedan yeni telefonumu aldım: HTC Wildfire S.
Aslında gözüm iPhone da, şöyle daha afilli bir HTC modelindeydi ancak hem cep yakıyorlar hem de cebe rahat sığınıyorlar :)
Aldım ama “koca dolma gibi parmaklarimla dokunmatik ekranda nasıl rahat ederim, nasıl hızlı sms yazarım” diye kara kara da düşünmeye başladım :(
Neyse ki alışmam bir günü bile almadı. Hatta bu yazıyı Android için hazırlanan WordPress uygulamasıyla yazıyorum
Telefon genel olarak iyi hoş biraz işlemci gücü düşük o yüzden bazen şuurunu yitirdiği oluyor bi de dahili hafıza ufak olduğu için çabuk doluyor ama olsun. Fiyat-fayda dengesini çok başarılı sağlıyor.
Öte yandan yeni telefon alınca eskisinin ne kadar guvensiz olduğunu farkettim. Şöyle ki telefonu alıp ayarlarını yaparken “güzel abim eski telefonundan rehberini alem mi” dedi. Ben de “al bakalım alabiliyorsan” konulu olarak bluetooth marifetiyle iki telefonu birbirine bağladım. Sonra hoop diye lökür lökür benim eski telefonumdaki herşey yenisine aktarıldı. Yani sözün kısası eski telefonumla bağlandığim herhangi bir makina tüm bilgilerimi rahatça çalabilirmış belki de çalınmıştır :(

Comments are closed.